Jobba hos oss

Håll gärna utkik på vår webbsida för nya tjänster

Om skolan
Gamlebygymnasiet ligger ca 2 mil norr om Västervik. Vi är ett naturbruksgymnasium med riksintag för elever som tycker om djur och natur och som vill ha en praktisk utbildning med möjlighet till fortsatta studier. Alla våra utbildningar ger eleven valmöjlighet att börja jobba direkt efter studenten eller läsa vidare på universitet eller högskola. Undervisningen bedrivs vanligtvis i mindre klasser och av behöriga lärare, det ger eleven mer utrymme och kvalitet. De flesta eleverna bor på skolans internat. Det skapar gemenskap både bland elever och lärare samt övrig personal.


Vi söker lärare i kurserna Djurens biologi, Djurhållning, Djuren i naturbruket samt Lantbruksdjur.
Läs mer här.


Vi söker Kock/Köksbiträdet, kombinationstjänst, 90%.
Läs mer här.


Vi söker lärare i kurserna Anläggningsförare 1 & 2, Anläggningsförare – process, Svets grund samt Serviceteknik till Gamlebygymnasiet.
Läs mer här.